Objavljeno: 06.12.2016., Kategorija: Kolumne

Već smo duboko zagazili u prosinac i približili se prijelaznom roku za igrače, no brojni su klubovi od početka sezone promijenili trenere, neki i po nekoliko njih. Je li vrijeme za uvođenje prijelaznog roka i za trenere?

Više...
Arrigo Sacchi: Juventus u Italiji nema pravog rivala

Objavljeno: 30.11.2016., Kategorija: Intervju

Nekadašnji trener Milana Arrigo Sacchi uvjeren je kako aktualna momčad Juventusa nema 'povijesnih rivala', te je na sigurnom putu do osvajanja svog šestog uzastopnog Scudetta, s obzirom da Milan, Roma i Inter nemaju nikakvih šansi za takav uspjeh.

Više...
Gotovo kompletna momčad finalista Copa Sudamericana poginula u zrakoplovnoj nesreći

Objavljeno: 29.11.2016., Kategorija: Vijesti

Sezona iz snova malo poznatog brazilskog kluba Chapecoense upravo se pretvorila u jednu od najvećih tragedija u povijesti brazilskog sporta, budući da se zrakoplov kojim je ova momčad putovala u Medelin na prvu finalnu utakmicu Copa Sudamericana srušio i najveći dio momčadi je izgubio život.

Više...
Portret: Pierre-Emerick Aubameyang

Objavljeno: 28.11.2016., Kategorija: Portreti igrača

Trenutni nositelj nagrade za najboljeg nogometaša afričkog kontinenta je čovjek kojega su oblikovali brojni utjecaji. Rođen je u Francuskoj, karijeru započeo u Italiji, igra za reprezentaciju Gabona, sada igra u Njemačkoj, a već od sljedećeg ljeta mogao bi zaigrati u Španjolskoj.

Više...
Bela Guttmann, serijski pobjednik čija kletva živi

Objavljeno: 23.11.2016., Kategorija: Portreti legendi

Sreća je uvijek igrala ulogu u nogometu, smiješeći se nekim momčadima, a rušivši snove drugima. Uzmite za primjer Benficu, klub koji je poražen u osam uzastopnih nastupa u finalima europskih natjecanja. Takav niz bi navijači svakog drugog kluba pripisivali nedostatku sreće. No, to ne vrijedi...

Više...
Nogometni gradovi: Eindhoven

Objavljeno: 18.11.2016., Kategorija: Nogometni gradovi

Industrijski grad Eindhoven dom je za dva, više od stoljeća stara, nogometna kluba. PSV, koji nikad nije ispao iz prve lige, dva je puta dominirao nizozemskim nogometom, kasnih osamdesetih godina prošlog stoljeća i sredinom prvog desetljeća 21. stoljeća, oba puta pod vodstvom legendarnog Guusa Hiddinka.

Više...
Malo poznata priča o "Garrinchi Sjevera"

Objavljeno: 15.11.2016., Kategorija: Portreti legendi

Roald ‘Kniksen’ Jensen je odigrao 25 utakmica za reprezentaciju prije nego je i stekao pravo glasovati na izborima, ali malo ljubitelja nogometa je upoznalo njegov magični, nikad do kraja ostvareni, nogometni talent.

Više...
Zašto Benfica odbija isplatiti 250.000€ malom švedskom klubu?

Objavljeno: 13.11.2016., Kategorija: Transferi

26. najbogatiji klub na svijetu, koji se voli pohvaliti i s najvećim članstvom na svijetu, doveo je Victora Nilssona Lindelöfa 2011. godine uz malu novčanu nadoknadu iz švedskog Vasterasa, ali tvrde kako nemaju obvezu platiti tom klubu nikakve bonuse zbog toga što je potpisao novi...

Više...

Real Madrid i Borussia Dortmund u četvrtfinalu Lige prvaka

Prvi četvrtfinalisti Lige prvaka su nogometaši madridskog Reala i dortmundske Borussie. Real je u uzvratnoj utakmici protiv Manchester Uniteda slavio na Old Traffordu pobjedu rezultatom 2:1, dok je Borussia na svom terenu uvjerljivo pobijedila ukrajinski Shakhtar rezultatom 3:0.

Manchester United je na Old Traffordu odigrao prilično dobro prvo poluvrijeme. Alex Ferguson je malo iznenadio s početnom postavom, ostavivši Waynea Rooneya na klupi, a domaći su stvorili i dvije - tri dobre prilike, koje ipak nisu uspjeli pretvoriti u gol.

Stvari su krenule u još boljem smjeru za domaću momčad u trećoj minuti drugog poluvremena, kad je Sergio Ramos zatresao svoju mrežu. Međutim, sve se promijenilo u 56. minuti kad je sudac Cakir prestrogo pokazao izravni crveni karton Naniju zbog neopreznog, ali nenamjernog starta na sredini terena. Real je nakon toga silovito krenuo naprijed i izjednačio golom Luke Modrića u 66. minuti, da bi samo tri minute kasnije Cristiano Ronaldo preokrenuo rezultat u korist gostiju.

Domaći su u samoj završnici uspjeli stvoriti nekoliko prilika za gol, ali mrežu gostiju je uspješno sačuvao vratar Diego Lopez, a nekoliko dobrih intervencija imao je s druge strane i David De Gea, pa se rezultat više nije mijenjao.

Borussia je na svom terenu vrlo uvjerljivo pobijedila momčad Shakhtara. Domaći su došli u vodstvo u 31. minuti golom Santane, da bi već sedam minuta kasnije Mario Götze povisio na 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Kuba Blaszczykowski u 59. minuti utakmice.

Nogometni menadžer - Postani menadžer u ovoj besplatnoj nogometnoj igri

Manchester United [1 - 2] Real Madrid
18'   P. Evra
38'     A. Arbeloa
48' [1 - 0] S. Ramos (autogol)
56'   Nani
66' [1 - 1]   L. Modrić
69' [1 - 2]   C. Ronaldo
72'   M. Carrick
73'     Kaka
88'     Pepe

Borussia Dortmund [3 - 0] Shakhtar Donetsk
15'     O. Kucher
31' [1 - 0] S.F. Augusto
37' [2 - 0] M. Götze
59' [3 - 0] J. Blaszczykowski