• 2
  • 3
Vedad Ibišević karijeru nastavlja u Herthi

Objavljeno: 30.08.2015., Kategorija: Transferi

Bosanskohercegovački reprezentativni napadač Vedad Ibišević jutros je putem svog Twitter profila potvrdio kako će karijeru nastaviti u redovima berlinske Herthe.

Više...
Bundesliga: Bayern uvjerljiv protiv Bayera

Objavljeno: 29.08.2015., Kategorija: Njemačka

U jednom od dva derbija ovog kola njemačke Bundeslige minhenski je Bayern uvjerljivo upisao pobjedu na svom terenu protiv Bayera iz Leverkusena, istim rezultatom 3:0 kojim je jučer Wolfsburg slavio protiv Schalkea.

Više...
Premier liga: Crystal Palace odnio puni plijen sa Stamford Bridgea, West Ham pregazio Liverpool na Anfieldu

Objavljeno: 29.08.2015., Kategorija: Engleska

Ionako očajno otvaranje sezone za aktualnog prvaka Chelsea dodatno je pogoršao Crystal Palace, koji drugi put zaredom odnosi puni plijen sa Stamford Bridgea, i to u stotoj domaćoj utakmici za Josea Mourinha.

Više...

Infografike

Real Madrid i Borussia Dortmund u četvrtfinalu Lige prvaka

Prvi četvrtfinalisti Lige prvaka su nogometaši madridskog Reala i dortmundske Borussie. Real je u uzvratnoj utakmici protiv Manchester Uniteda slavio na Old Traffordu pobjedu rezultatom 2:1, dok je Borussia na svom terenu uvjerljivo pobijedila ukrajinski Shakhtar rezultatom 3:0.

Manchester United je na Old Traffordu odigrao prilično dobro prvo poluvrijeme. Alex Ferguson je malo iznenadio s početnom postavom, ostavivši Waynea Rooneya na klupi, a domaći su stvorili i dvije - tri dobre prilike, koje ipak nisu uspjeli pretvoriti u gol.

Stvari su krenule u još boljem smjeru za domaću momčad u trećoj minuti drugog poluvremena, kad je Sergio Ramos zatresao svoju mrežu. Međutim, sve se promijenilo u 56. minuti kad je sudac Cakir prestrogo pokazao izravni crveni karton Naniju zbog neopreznog, ali nenamjernog starta na sredini terena. Real je nakon toga silovito krenuo naprijed i izjednačio golom Luke Modrića u 66. minuti, da bi samo tri minute kasnije Cristiano Ronaldo preokrenuo rezultat u korist gostiju.

Domaći su u samoj završnici uspjeli stvoriti nekoliko prilika za gol, ali mrežu gostiju je uspješno sačuvao vratar Diego Lopez, a nekoliko dobrih intervencija imao je s druge strane i David De Gea, pa se rezultat više nije mijenjao.

Borussia je na svom terenu vrlo uvjerljivo pobijedila momčad Shakhtara. Domaći su došli u vodstvo u 31. minuti golom Santane, da bi već sedam minuta kasnije Mario Götze povisio na 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Kuba Blaszczykowski u 59. minuti utakmice.

Nogometni menadžer - Postani menadžer u ovoj besplatnoj nogometnoj igri

Manchester United [1 - 2] Real Madrid
18'   P. Evra
38'     A. Arbeloa
48' [1 - 0] S. Ramos (autogol)
56'   Nani
66' [1 - 1]   L. Modrić
69' [1 - 2]   C. Ronaldo
72'   M. Carrick
73'     Kaka
88'     Pepe

Borussia Dortmund [3 - 0] Shakhtar Donetsk
15'     O. Kucher
31' [1 - 0] S.F. Augusto
37' [2 - 0] M. Götze
59' [3 - 0] J. Blaszczykowski