EuroNogomet, nogometni magazin

PSG prvi finalist Lige prvaka

Prvi finalist ovogodišnjeg izdanja Lige prvaka, čija se završnica po posebnom sustavu igra u Portugalu, je francuski prvak Paris Saint-Germain, koji je rezultatom 3:0 pobijedio momčad njemačkog predstavnika RB Leipziga.

Nakon što je Neymar propustio prvu veliku priliku na utakmici, Parižane je u vodstvo doveo Marquinhos u 13. minuti golom glavom nakon ubačaja Di Marie iz slobodnog udarca.

Asistent za prvi gol bio je strijelac drugog tri minute prije odlaska na odmor, a sve dvojbe oko pobjednika riješio je nakon samo devet minuta igre u drugom poluvremenu Juan Bernat, ponovno nakon asistencije igrača utakmice Angela Di Marie.

U drugom polufinalu u srijedu se sastaju ponovno franuski i njemački predstavnici, Lyon i Bayern, a finalni dvoboj na rasporedu je u nedjelju.

.: EuroNogomet, nogometni portal. .:. Online od 28. listopada 2005. .:. Izrada i održavanje DG Informatika d.o.o. .:. Zabranjeno je preuzimanje sadržaja bez dozvole :.