EuroNogomet, nogometni magazin

6. kolo Bundeslige: Köln otkinuo bod Bayernu, Bayer slavio protiv Dortmunda

Vodeći Bayern na svom je stadionu u okviru 6. kola Bundeslige neočekivano remizirao protiv Kölna, iako su domaći imali čak 26 udaraca po golu protivnika, ali samo je jednom lopta odsjela u mreži, a strijelac je bio Joshua Kimmich u 40. minuti. Remi Kölnu donio je Anthony Modeste u 63. minuti.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa, ujedno i derbiju 6. kola Bundeslige, Bayer Leverkusen je na domaćem terenu pobijedio Borussiju Dortmund sa 2:0. Strijelci su bili Admir Mehmedi u prvom i Javier Hernandez u drugom poluvremenu.

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, u gostima kod Freiburga poražen je 0:1 golom Vincenza Grifa. Hrvatski napadač Ante Rebić, koji je u prošlom kolu bio asistent za izjednačujući gol u remiju 3:3 protiv Herthe, nije bio u sastavu Eintrachta.

Hertha je dobila Hamburger s 2:0, a reprezentativac BiH Vedad Ibišević opet je bio dvostruki strijelac za berlinski klub. Hrvatski napadač Alen Halilović igrao je za HSV od 60. minute.

Hoffenheim je u gostima svladao Ingolstadt sa 2:1, a hrvatski napadač Andrej Kramarić bio je asistent za vodeći gol Hoffenheima, kojeg je u 11. minuti postigao Sandro Wagner. Drugi gol za Hoffenheim postigao je Kerem Demirbay u 35. minuti, a utješni pogodak za Ingolstadt zabio je Lukas Hinterseer u sudačkoj nadoknadi iz penala.

Hrvatski napadač 23-godišnji Antonio Čolak, koji je nastupao za kadetsku i juniorsku reprezentaciju Hrvatske, bio je dvostruki strijelac za Darmstadt u remiju 2:2 protiv Werdera.