EuroNogomet, nogometni magazin

7. kolo Bundeslige: Kovaču bod protiv Bayerna, Kramarić zabio za pobjedu

Hrvati su danas bili uspješni u osmom kolu Bundeslige, Frankfurt hrvatskog trenera Nike Kovača odigrao je 2:2 s Bayernom, a hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić zabio je za pobjedu Hoffenheima 2:1 nad Freiburgom.

Bavarci su poveli preko Robbena u 10. minuti, da bi Huszti potkraj prvog poluvremena izjednačio. Početkom nastavka novo vodstvo Bayernu osigurao je Kimmich, a drugi žuti, odnosno crveni karton dobio je u 65. minuti strijelac Huszti. No Frankfurt je s igračem manje u 78. minuti izjednačio preko Fabiena. Bio je to sumnjiv gol, vjerojatno postignut iz zaleđa, ali bod je bio tu za Kovačeve igrače.

Povremeni hrvatski reprezentativac Ante Rebić igrao je za Eintracht do 67. minute.

Andrej Kramarić, koji je odigrao svih 90 minuta, je u 81. minuti s bijele točke pogodio za 2:1 pobjedu Hoffenheima protiv Freiburga. Prije toga Wagner je u 25. minuti doveo domaćina u vodstvo, a izjednačio je na 1:1 Niederlechner u 78. minuti.

Iako je drugo kolo odigrao neodlučeno, Bayern je vodeći na ljestvici sa 17 bodova, dva više od drugog Koelna, koji je sa 2:1 svladao Ingolstadt, dok je Eintracht sedmi s 11 bodova.

Alen Halilović odgledao je s klupe remi (0:0) Hamburger SV-a na gostovanju kod Borussije Moenchengladbach. Gostujući sastav do boda je stigao iako je od 25. minute bio s igračem manje, a domaćin nije iskoristio niti dva kaznena udarca.
HSV je sada pretposljednji, 17. s dva boda, dok je Borussia Moenchengladbach osma sa 11 bodova.