EuroNogomet, nogometni magazin

8. kolo Premier lige: Chelsea bolji od Leicestera, Everton odnio bod s Etihada

U dvoboju zadnja dva engleska prvaka Chelsea je napunio mrežu svom prošlosezonskom nasljedniku na tronu Leicesteru, isprativši ga iz Londona s 3:0.

Diego Costa doveo je domaćina u vodstvo u sedmoj minuti, što mu je bio sedmi gol sezone. Eden Hazard povisio je u 33. minuti, a 10 minuta prije kraja Moses je nakon lijepog duplog pasa zapečatio četvrti gostujući poraz Leicestera u četiri gostovanja na početku sezone.

Raniereijeva momčad prvi je branitelj naslova nakon Blackburna prije 21 godinu koji je u prva četiri gostovanja sezone u kojoj brani titulu upisao četiri poraza.

U najzanimljivijem susretu subotnjeg programa osmog kola engleskog prvenstva vodeći Manchester City je odigralo 1:1 (0:0) na svom terenu protiv Evertona.

Gosti iz Liverpoola poveli su golom Lukakua (64), a poravnao je Nolito (72). City nije iskoristio čak dva 11-erca u utakmici, u 42. minuti kazneni udarac zapucao je De Bruyne, a u 71. Aguero.

Remi Cityja iskoristio je Arsenal koji je kao domaćin svladao Swansea City sa 3:2 (2:1) i tako se bodovno poravnao sa sastavom iz Manchestera na vrhu ljestvice. Walcott (26, 33) je s dva gola poveo Arsenal ka pobjedi, Sigurdsson (38) je prije poluvremena uspio smanjiti na 2:1, ali je Ozil (57) početkom nastavka vratio prednost domaćih na dva razlike. Baston (66) je smanjio na 3:2, dvije minute potom Arsenal je ostao i s igračem manje zbog isključenja Xhake, ali je uspio obraniti prednost.

Priliku za skok na prvo mjesto imao je i Tottenham Hotspur, ali ju nije iskoristio odigravši 1:1 (0:0) na gostovanju kod West Bromwich Albiona. Oba gola pala su u samoj završnici, domaće je u vodstvo doveo Chadli (82), a izjednačio je Alli (89).

Manchester City i Arsenal sada imaju po 19 bodova, dok je Tottenham na 18.

REZULTATI 8. KOLA:
Chelsea - Leicester City 3-0 (Diego Costa 7, Hazard 33, Moses 80)
Arsenal - Swansea City 3-2 (Walcott 26, 33, Ozil 57 / Sigurdsson 38, Baston 66)
Bournemouth - Hull City 6-1 (Daniels 5, Cook 41, Stanislas 45-11m, 65, Wilson 83, Gosling 88 / Mason 34)
Manchester City - Everton 1-1 (Nolito 72 / Lukaku 64)
Stoke City - Sunderland 2-0 (Allen 8, 45+1)
West Bromwich Albion - Tottenham Hotspur 1-1 (Chadli 82 / Alli 89)
Crystal Palace - West Ham 0-1 (Lanzini 19)