Kapetan talijanskog prvaka Juventus Gianluigi Buffon kaže kako njegovu momčad ove sezone očekuje teška borba s Romom, koja će biti neizvjesna do same završnice, ali vjeruje kako će Bianconeri i ovog puta razveseliti svoje navijače.
Nakon prva četiri kola nove sezone obje momčadi su na maksimalnom učinku od dvanaest osvojenih bodova, a o tome i nastavku sezone tridesetšestogodišnji talijanski reprezentativac je govorio na događaju posvećenom seksualnoj edukaciji.
Nogometni menadžer - Postani menadžer u ovoj besplatnoj nogometnoj igri
"Bit će teško ponoviti naše uspjehe protiv ove momčadi Rome. Naša borba traje već godinu dana i Giallorossi su zaslužili svoje mjesto na vrhu ljestvice pored nas. Roma će se boriti za titulu prvaka do samog kraja. Oni imaju onu vrstu snage i samopouzdanja koje dobivate pobjedama i dobrim igrama. Oni su sada jači nego prošle sezone, ali mi ne popuštamo. Mislim da je ta situacija učinila ligu puno zanimljivijom." rekao je Buffon okupljenim novinarima.
Iskusni vratar nije želio izravno odgovoriti na pitanje je li ovosezonska momčad Juventusa jača nego prošle sezone.
"Takve usporedbe ne treba praviti. Imam previše iskustva da bih odgovorio na to pitanje, koliko god ono bilo legitimno. Samo ću reći da je Conteov Juve bio fantastičan i nadam se da s Allegrijem možemo ponoviti ono što smo napravili s Conteom. Sigurno je da smo na pravom putu."
"Što se trenera Allegrija tiče, on već ima iskustva u radu sa sjajnim momčadima, uvijek je bio dobar u nošenju s pritiskom od strane medija i kluba. Mi smo iskusni igrači, brinemo o svojim poslovima i osjećamo odgovornost koju predstavlja nošenje ovog dresa." dodao je Buffon.