Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić postigao je protekle večeri sjajan gol u remiju svog Intera protiv Lazija u okviru 16. kola talijanske Serie A, a za taj odlični volej s dvadesetak metara koji je proparao mrežu protivničkog vratara sam kaže kako mu je najljepši gol u dosadašnjoj karijeri.

"Postigao sam puno golova, ali mislim da je ovaj najljepši u mojoj karijeri. Ipak, ne mogu ne biti razočaran nakon remija, imali smo veliku priliku večeras, a svojim smo pogreškama protivniku poklonili oba gola. Ne možemo biti sretni s rezultatom 2:2. Nedostajalo nam je odlučnosti, a Lazio je počeo tako jako. Ne znam ni kako su postigli taj prvi gol, došao je pravo niotkuda. Kad gubite 0:2, teško je pobijediti." rekao je Kovačić za Sky Sport Italia.

"I dalje nam nešto nedostaje i bit će doista teško izboriti treće mjesto ako ne možemo ostvariti niz dobrih rezultata. I dalje se navikavamo na novog trenera i s vremenom ćemo zajedno napredovati." dodao je Kovačić.

Nogometni menadžer - Postani menadžer u ovoj besplatnoj nogometnoj igri

Njegov gol je kao ključni trenutak za povratak Intera u utakmicu istaknuo i trener Lazija Stefano Pioli, koji je rekao kako se njegova momčad nije namjerno povukla u drugom poluvremenu ne bi li čuvala rezultat, nego je to bila posljedica velikog pritiska Intera.

"Nije da smo mi ostali bez snage, nego je jednostavno Inter vrlo jako napadao. Šteta je što smo ostali bez pobhede, jer smo trebali više držati loptu i kontrolirati posjed, ali Inter je bio iznimno agresivan. Kovačić je postigao sjajan gol i to im je podiglo moral, tako da nam je nakon toga bilo još teže. Momčad se dobro borila cijelu utakmicu, ali trebali smo usporiti tempo i bolje zadržavati loptu u svojim nogama. Jasno je da smo željeli pobijediti, kad smo na poluvremenu imali prednost od 2:0, ali imali smo nekoliko pogrešnih dodavanja, nekoliko loših čišćenja ispred svog gola i nismo uspjeli zadržati prednost. Kovačićev sjajni gol je doista promijenio utakmicu, jer su oni iznimno kvalitetni i to im je vratilo nadu. Igrali smo na San Siru protiv momčadi Intera koja je bila odlučna da ne doživi novi poraz. Idemo doma s relativno pozitivnim reultatom nakon još jedne dobre izvedbe." izjavio je Pioli.

{adselite}

A trener Intera Roberto Mancini kako njegova momčad na domaćem terenu igra sa strahom, dok taktička postavka nije bila ključ za rezultatski zaostatak, iako je sam promijenio svoju postavku izmjenom u neobičnom trenutku, u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

"U Italiji su svi treneri, tako da svi imaju svoje mšljenje. Ja gledam momčad svaki dan i smatrao sam da bi naš sistem iz prvog poluvremena mogao biti dobra opcija. Jasno, kad primite gol u prve dvije minute, to mijenja planove i to je otvorilo dodatni prostor za Lazio. Iskreno, ne znam što se doista mijenja s formacijama 4-3-3 ili 4-2-3-1, jer su igrači ionako konstantno u pokretu.

U drugom poluvremenu je momčad reagirala bolje, ali ne vjerujem da je to bilo zbog sistema. Napravili smo pogreške i nastavili ići jedan korak naprijed, dva koraka nazad. Ne očekujem da za mjesec dana proigramo kao Barcelona ili Bayern, tako da se pogreške mogu dogoditi, ali ne vjerujem da smo se dobro prilgodili sistemu." rekao je Mancini.

I on je kao ključnog igrača momčadi istaknuo Matea Kovačića: "Kovačić napreduje jer ima kvalitetu i bit će bolji iz dana u dan kako sazrijeva. To nema nikakve veze sa mnom."

Bivši trener Walter Mazzarri se često žalio kako momčad osjeća pretjerano veliki pritisak kad igra na San Siru, a tako je bilo i protekle večeri, kad je najviše izložen zvižducima s tribina bio Fredy Guarin.

"Postoji određena doza straha, posebno kad utakmica krene lošim tijekom. Moramo prebroditi tu prepreku i vjerujem da hoćemo. Nadam se da ćemo u sljedećoj domaćoj utakmici uspjeti sačuvati netaknutu mrežu ili barem postići više golova. Ako pogledate primljene golove, prvi je došao nekako iznenada, a drugi je zabio igrač koji je pretrčao pola terena. Moramo se popraviti u puno aspekata, a to je jedan od njih."

Mancini je još jednom potvrdio kako bi volio vidjeti pojačanja u svojoj momčadi u siječnju na pozicijama na kojima nedostaje kvalitete, ali je odbacio tvrdnje kako je zainteresiran za Tottenhamovo krilo Aarona Lennona. Dodao je, ipak, kako je najvažnije nastaviti raditi s igračima koje već ima i pokušati unaprijediti njihovu igru i učiniti je konstantnijom.