Inter se u okviru 24. kola talijanske Serie A osvetio Cagliariju za poraz na domaćem terenu u prvom dijelu sezone, a strijelci za pobjedu Mancinijeve momčadi bili su Mateo Kovačić i Mauro Iccardi.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je igrom pripalo Interu, ali dva puta Podolski i jednom Brozović nisu uspjeli savladati vratara Željka Brkića, koji je na poluvrijeme otišao netaknute mreže.

Ipak, već u 47. minuti hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić dovodi goste u vodstvo. Nakon toga je uslijedila potpuna ofanziva domaće momčadi, no u 68. minuti Iccardi zabija za 0:2. Samo šest minuta kasnije bivši igrač Intera Samuele Longo odlično puca s lijeve strane, a lopta se od stative odbija u vratara Carriza i odlazi u mrežu za 1:2. Domaći napadači i nesigurni vratar Carrizo unosili su paniku u obranu Intera još neko vrijeme, ali u posljednjih desetak minuta Mancini je izmjenama ipak uspio razbiti ritam igre i gosti su sačuvali prednost.

Napoli se na svom terenu oko sat vremena mučio sa Sassuolom, ali tada je zahvaljujući prije svega upornosti i snazi obranu gostiju probio kolumbijski napadač Duvan Zapata za 1:0, a isti igrač četiri minute kasnije asistirao je Mareku Hamšiku za konačnih Napoli - Sassuolo 2:0.

Napoli je ostao na trećem mjestu s 45 bodova, tri manje od Rome i pet više od Lazija, dok je Inter na šestom mjestu s 35 bodova, koliko imaju i Genoa i Sampdorija, koji sutra međusobnim susretom zaključuju ovo kolo.