U derbi susretu 25. kola talijanske Serie A Roma i Juventus su podijelili bodove odigravši u Rimu neriješeno 1:1, čime je Juventus zadržao velikih devet bodova prednosti na ljestvici i na najboljem je putu za osvajanje svog četvrtog uzastopnog Scudetta.

Prvih sat vremena igre proteklo je u jalovoj dominaciji Rome kad je u pitanju posjed lopte, ali i potpunoj bezidejnosti domaćih kad je u pitanju pronalaženje puta do Buffonovog gola, dok se Juventus mirno branio i opasno prijetio nakon brzih kontranapada.

U 63. minuti Vasilios Torosidis je napravio dvostruku uslugu gostima - skrivio je na dvadesetak metara prekršaj zbog kojeg je dobio drugi žuti karton, a iz slobodnog udarca koji je uslijedio Carlos Tevez je doveo goste u vodstvo.

Tek nakon primljenog gola i izlaska iz igre Tottija i De Rossija Roma je krenula nešto konkretnije prema golu Buffona, a to im se isplatilo u 78. minuti, kad je Seydou Keita nakon ubacivanja Florenzija iz kuta glavom zabio za konačnih 1:1.

Ovakvim rezultatom svakako mogu biti zadovoljniji gosti, koji su u Rim stigli bez ozlijeđenih Pirla i Pogbe, dok je Roma vjerojatno izgubila sve izglede u borbi za Scudetto, a ostaje im, nakon sedmog remija u posljednjih osam utakmica, borba za drugo mjesto koje izravno vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone s trećeplasiranim Napolijem, koji ima četiri boda manje, i četvrtoplasiranim gradskim rivalom Lazijem, koji zaostaje šest bodova.