Vezni nogometaš Juventusa Paul Pogba je u razgovoru za talijanski list La Stampa govorio o svojim očekivanjima od 2016. godine, naglasivši kako još uvijek nije napravio ništa veliko u karijeri, te se nada kako bi u budućnosti mogao osvojiti Ligu prvaka.


"Posljednjih nekoliko mjeseci je bilo drugačije nego protekle godine, kad smo uvijek bili na vrhu ljestvice. Cijenim i poraz od Barcelone u finalu Lige prvaka. Izgubili smo, ali kao što kažu - učite iz svojih poraza i pogrešaka. Ja želim osvojiti to natjecanje jednog dana.

Jasno je da je bez Andree Pirla i Carlosa Teveza ovo drugačiji Juventus. Puno je više odgovornosti na drugim igračima i moramo se više koncentrirati na igranje kao cjelina.

Isto vrijedi i za mene. Prije sam imao Pirla uz sebe i jedan od protivničkih igrača je uvijek markirao njega. Sada flaster stavljaju na mene. Moram pronaći pravi trenutak za dodavanje. moram to naučiti i zbog toga gledam kako igra Iniesta."

Dodjeljivanje dresa s brojem 10 Pogbi je donijelo određene kontroverze, posebno nakon što je flomasterom pored dopisao '+5', ali on ističe kako jako cijeni činjenicu da je dobio dres s tim brojem.

"Ja nisam klasična 'desetka' zbog svoje pozicije na terenu. Smatram se veznim igračem i čast mi je nositi dres koji je prije mene nosilo toliko osvajača Zlatne lopte. To je važan broj u povijesti Juventusa i ja to želim ispoštovati. Kad pogledam dres, ja ne vidim ni broj ni svoje ime, vidim samo Juve, sa željom da dam svoj maksimum i pobijedim."


Nogometni menadžer - Postani menadžer u ovoj besplatnoj nogometnoj igri


Francuz vjeruje i kako Juventus može osvojiti svoj peti uzastopni Scudetto, unatoč najlošijem startu sezone u posljednjih nekoliko desetljeća.

"Ne možete reći da smo bolji ili gori nego prošle sezone, ali druge momčadi su se zasigurno pojačale. Unatoč tome, mi se ne plašimo nikoga.

Nije me iznenadio Paulo Dybala, jer je on fenomen za mene. Sviđa mi se njegova tehnika i uvijek sam bio lud za ljevonogim igračima. Zbog toga i sam učim pucati lijevom nogom. Mislim da Dybala može osvojiti Zlatnu loptu. Zovemo ga 'R2 kvadrat', jer su to tipke koje pritisnete na Playstationu kako biste dobili taj zavrnuti udarac. On uvijek tako zabija."

Juventus sljedećeg mjeseca u osmini finala Lige prvaka očekuje minhenski Bayern, ali Pogba ni zbog toga nije zabrinut.

"S jedne strane, mogli smo dobiti i lakšeg protivnika, ali s druge strane je dobro to što svi od nas očekuju da izgubimo. To su govorili i prije polufinala protiv madridskog Reala prošle sezone. Ipak, bit će teško igrati protiv Vidala. Ja sam još nitko, još ništa nisam napravio u karijeri." zaključio je Pogba.