Njemacki nogometni savez je odbacio žalbu berlinske Herthe, koja je tražila ponavaljanje uzvratne utakmice dodatnih kvalifikacija za opstanak u ligi protiv Fortune iz Düsseldorfa.

Utakmica u Düsseldorfu je dva puta prekidana, a drugi put samo dvije minute prije kraja. Prekid je tada trajao punih dvadeset minuta kako bi se navijaci istjerali s terena, nakon cega su odigrane dvije preostale minute.

Nogometni menadžer - Postani menadžer u ovoj besplatnoj nogometnoj igri

Hertha se žalila ustvrdivši kako su njezini igraci bili pod prevelikim pritiskom u posljednjim minutama utakmice, dok su pokušavali postici gol koji bi ih ostavio u ligi, s obzirom da bi s rezultatom 3:2 u tome uspjeli.

Medjutim, njihova je žalba danas odbijena, s obrazoloženjem: "Žalba je bila neuspješna, jer nismo mogli ustanoviti razumne temelje za nju. Sudac je reagirao u skladu sa pravilima igre i Herthina žalba na hendikep zbog prekida utakmice nije prihvatljiva."

Hertha ima 24 sata za ulaganje nove žalbe na ovu odluku, a vec su najavili kako ce to i napraviti.