U drugoj polufinalnoj utakmici španjolskog Kupa Kralja madridski Real je na gostovanju kod Barcelone upisao uvjerljivu pobjedu rezultatom 3:1 i tako izborio plasman u finale, nakon što je prva utakmica u Madridu završila bez pobjednika.

Real je došao u prednost golom Cristiana Ronalda s bijele točke u trinaestoj minuti, nakon što ga je prethodno u svom šesnaestercu srušio Gerard Pique. Bio je tu ujedno i rezultat prvog poluvremena, koje je prošlo u blagoj terenskoj dominaciji Barcelone, ali bez velikih prijetnji pred golom gostiju.

Ronaldo je u 57. minuti udvostručio prednost Reala, nakon što je prethodno Angel Di Maria prihvatio jednu ispucanu loptu i pobjegao Puyolu, a njegov udarac u noge Portugalcu odbio vratar Pinto.

Sve dileme oko plasmana u finale Real je riješio u 68. minuti, kad je Raphael Varane zabio za 3:0 glavom nakon ubačene lopte iz kornera.

Barcelona je tek popravila rezultatski dojam zahvaljujući golu Jordija Albe u 88. minuti utakmice.

Nogometni menadžer - Postani menadžer u ovoj besplatnoj nogometnoj igri

Barcelona [1 - 3] Real Madrid
13' [0 - 1]   C. Ronaldo (penal)
57' [0 - 2]   C. Ronaldo
68' [0 - 3]   R. Varane
89' [1 - 3] J. Alba