Madridski Real je u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Kralja odigranoj na svom terenu s uvjerljivih 3:0 u nervoznoj utakmici pobijedio gradskog rivala Atletico i tako došao nadomak plasmana u finale ovog natjecanja.

Pepe je doveo domaće u vodstvo u 17. minuti, nakon čega je najviše vremena posvetio koškanju s napadačem gostiju Diegom Costom, a nesportskim ponašanjem istaknulo se još nekoliko igrača s obje strane.

U takvoj igri ipak su se bolje snašli domaći, koji su preko Jesea Rodrigueza došli do prednosti od 2:0 u 57. minuti, da bi Di Maria postavio konačnih 3:0 u 73. minuti, nedugo nakon što je s linije domaćeg gola loptu izbio Luka Modrić.

Nogometni menadžer - Postani menadžer u ovoj besplatnoj nogometnoj igri

U drugom polufinalnom dvoboju sastali su se večeras na Nou Campu Barcelona i Real Sociedad, a pobjedu je očekivano slavila domaća momčad, koja na uzvrat ide s prednošću od 2:0.

Barcelona ni večeras nije bila posebno uvjerljiva, ali su spremno iskoristili sve pogreške baskijske momčadi, a posao im je olakšao i crveni karton zbog prigovora Iniga Martineza u 44. minuti.

U istoj minuti Sergio Busquets je doveo domaću momčad u vodstvo, a konačnih 2:0 autogolom u 60. minuti je postavio Zubikarai.