Barcelona je azdržala svoju prednost od četiri boda na vrhu ljestvice Primera lige ispred madridskog Reala pred međusobni derbi, koji je na rasporedu sljedećeg vikenda, pobjedom protiv Eibara rezultatom 3:0.
Real je još ranije danas osigurao pobjedu protiv Levantea, svoju sedmu uzastopnu u svim natjecanjima, a Cristiano Ronaldo je bio dvostruki strijelac u pobjedi rezultatom 5:0.
Nakon lošeg prvog poluvremena, Barcelona je povela prvim golom Xavija u sezoni na asistenciju Lea Messija, da bi Neymar udvostručio vodstvo domaćih, pa asistirao za Messija, koji je s ovim golom došao na samo gol zaostatka za vodećim strijelcem La Lige Telmom Zarrom.
Real će u El Clasico, koji se igra na njegovom terenu, ući pun samopouzdanja nakon pet golova Levanteu, što je peti put da su postigli najmanje pet golova u posljednjih sedam utakmica.
Cristiano Ronaldo je načeo mrežu domaćih golom s bijele točke, a prije odlaska na odmor vodstvo gostiju udvostručio je Javier Hernandez. Stijelac za 3:0 bio je Cristiano Ronaldo, što je bio njegov već petnaest gol u sezoni u samo sedam utakmica, da bi James Rodriguez i Isvo zaključili golijadu.
Napadač Cele Nolito bio je strijelac gola za 1:1 sedamnaest minuta prije kraja utakmice u Bilbau, nakon što su domaći poveli golom Aduriza s bijele točke nakon samo šest minuta igre.
Nogometni menadžer - Postani menadžer u ovoj besplatnoj nogometnoj igri
Levante | 0 - 5 | Real Madrid |
Athletic Bilbao | 1 - 1 | Celta Vigo |
Barcelona | 3 - 0 | Eibar |