U vrlo nervoznom gradskom derbiju Barcelona je u prvoj utakmici osmine finala Kupa Kralja na svom terenu s uvjerljivih 4:1 pobijedila Espanyol, osvetivši se tako gradskom rivalu za nedavni gubitak dva boda u prvenstvu.

Gosti su utakmicu završili s čak dva igrača manje, a strijelci za Barcelonu bili su dva puta Messi, te Pique i Neymar, dok je jedini gol za goste, prvi na utakmici, postigao Caicedo već u devetoj minuti.

U malom madridskom gradskom derbiju, Rayo Vallecano je remizirao s Atleticom. Poveli su domaći golom Nacha Martineza u 35. minuti, a izjednačio je Saul Niguez u 67.

Ždrijeb je htio da se u ovoj fazi natjecanja igra i seviljski gradski derbi, a na Betisovom stadionu je sa sigurnih 2:0 slavila momčad Seville.

U vrlo zanimljivoj utakmici Athletic Bilbao je slavio protiv Villarreala s 3:2, iako su gosti na poluvrijeme otišli s dva gola prednosti. Valencia je bila uvjerljiva protiv Granade, a Deportivo je na gostovanju kod Mirandesa odigrao samo neriješeno.