Iako je peto kolo Primera lige donijelo dvije vrlo zanimljive utakmice, ništa se značajno nije promijenilo na vrhu ljestvice, budući da je Real na svom terenu remizirao s Villarrealom, a Barcelona s madridskim Atleticom u prvom velikom derbiju ove sezone.

Villarreal je poveo na Santiago Bernabeu golom Bruna Soriana s bijele točke u 45. minuti, a svoju pogrešku, odnosno skrivljeni penal, ispravio je Sergio Ramos golom za konačnih 1:1 u 48. minuti.

Barcelona je na Nou Campu povela protiv Atletica golom Ivana Rakitića u 41. minuti, a dvadeset minuta kasnije je poravnao Angel Correa, tek što je zamijenio Gameira. Nedugo prije toga igru je zbog ozljede morao napustiti Leo Messi, a nešto ranije ozlijedio se i Sergio Busquets.

Athletic je slavio u gostima kod Granade, Celta na svom terenu protiv Sportinga, a najuvjerljiviju pobjedu u ovom kolu upisao je Real Sociedad protiv Las Palmasa.