Jedan od najiskusnijih igrača Barcelone Gerard Pique je uvjeren kako se njegova momčad može oporaviti nakon lošeg ulaska u sezonu i konkurirati za trofeje, a trener Ronald Koeman je dobio potporu uprave kluba.
Nakon što su sinoć remizirali na gostovanju kod Cadiza, nogometaši Barcelone i dalje imaju samo dvije pobjede u prvih kola nove sezone. U dvije od posljednje tri natjecateljske utakmice igrači Ronalda Koemana nisu zabili gol, a prije toga se to dogodilo tek nakon 41 odigrane utakmice.
Unatoč lošem ulasku u sezonu, Pique je pozvao na jedinstvo sve u i oko kluba kako bi zajednički pronašli izlaz iz krize u koju su upali nakon odlaska Lea Messija i upadanja u velike financijske probleme.
"Klub je dugo godina proživljavao uspjehe, a sada prolazimo kroz situaciju na koju nismo navikli. Ovo je turbulentno razdoblje, s obzirom na promjenu predsjednika i promjene trenera. Zajedno moramo dati sve od sebe kako bismo imali mir. Svi žele pobjeđivati. Puno je načina na koje se možemo nositi s ovime. Možemo se svi žaliti ili možemo raditi. Igrači su ovdje kako bi radili. Nemojmo pričati o dva tabora. Svi smo uz predsjednika i svi smo uz trenera. Ne možemo kontrolirati glasine oko kluba i ne želimo razmišljati o tome." rekao je Pique za Movistar.
U prvih pet kola domaćeg prvenstva Barcelona je postigla samo osam golova, što je najlošiji učinak još od sezone 2003./2004., kad su nakon pet kola imali pet postignutih golova. Međutim, Pique je odlučan u tvrdnji kako će se Barcelona brzo vratiti u vrh španjolskog nogometa.
"Ne nosim dres Barcelone kako bih osvajao druga ili treća mjesta. Ovdje sam kako bih se borio za trofeje. Nekad se moramo suočiti i s ovakvim trenucima. Osjećamo da su navijači uz nas i situacija je komplicirana za sve nas. Ja sam apsolutno uvjeren, unatoč ovakvom početku sezone, da ćemo se natjecati za trofeje. Momčad je u dobrom raspoloženju i imamo želju za uspjehom." dodao je Pique.
Tehnički tajnik Barcelone Ramon Planes je odbacio mogućnost da trener Ronald Koeman dobije otkaz nakon razočaravajućeg rezultata, a prije utakmice protiv Levantea u nedjelju: "Da, Koeman će voditi momčad i on ima našu potporu. Nogomet je takav, trenere se konstantno preispituje, a u velikim klubovima još i više. Mi smo Barcelona, najbolji klub na svijetu, imamo dobru momčad i naš cilj je pobjeđivati i pobjeđivati, jer nema tranzicijskih sezona. Imamo momčad koja se može boriti za naslov prvaka."