Gostovanje kod susjeda iz Rayo Vallecana pokazalo se prilicno neugodnim za momcad madridskog Reala, ali su ipak jednim golom Cristiana Ronalda u 54. minuti došli do pobjede i tri nova boda.
Zanimljivo je bilo i u dvoboju Villarreala i Athletic Bilbaa, koji je završio podjelom bodova, nakon što su obje momcadi po jednom imale prednost, iako je ona gostujuce momcadi trajala samo dvije minute.

Dosta iznenaðujuca je pobjeda Seville na gostovanju kod Valencie rezultatom 2:1. Domaci su cak prvi došli u vodstvo golom Tina Coste u 25. minuti, ali jedanaest minuta kasnije izjednacio je Medel, da bi Jesus Navas u 70. minuti donio pobjedu gostima.

U posljednjoj utakmici kola Ateltico je dosta namucio Barcelonu, ali ipak nije uspio Guardiolinoj momcadi uzeti ni bod, pa su doživjeli prvi poraz od dolaska Diega Simeonea na mjesto trenera, a razlika izmeðu Reala i Barcelone ostala je ista kao i prije ovog kola.