Menadžer Arsenala Arsene Wenger je novi niz odlazaka igrača iz njegove momčadi ovog ljeta prokomentirao rekavši kako on izvlači zadovoljstvo iz izazova koji donosi izgradnja nove momčadi.


Robin van Persie i Alex Song su dvojica igrača koji su prošle sezone imali ključnu ulogu u Wengerovoj momčadi, a ovog su ljeta napustili klub, slično kao što je godinu dana ranije bio slučaj i sa Samirom Nasrijem i Cescom Fabregasom.

Umjesto njih su ovog ljeta u redove Topnika stigli Santi Cazorla, Olivier Giroud i Lukas Podolski. Trojac igrača koji svakako obećava, ali navijači Arsenala nisu bili sretni kad posljednjeg dana prijelaznog roka u klubu nije bilo nikakve aktivnosti na dovođenju još igrača.

U prve dvije utakmice nove sezone Arsenal nije zabio niti jedan gol, pa se navijači s pravom pitaju je li napravljeno dovoljno kako bi se zamijenilo igrače koji su otišli. Unatoč tome, Arsene Wenger je uvjeren kako će stvari profunkcionirati, samo mu treba još malo vremena.

"Stvaranje nove momčadi je jako uzbudljivo. Možemo profunkcionirati vrlo brzo, jer na terenu u ovom trenutku izgledamo kao momčad. Vjerujem da je ova momčad spremna boriti se zajedno. Nismo postigli gol u prve dvije utakmice i nismo bili posebno dobri prema naprijed, ali to će se s vremenom popraviti. Naravno, ako bih imao izbor, volio bih zadržati Van Persiea. Ali kada izgubite igrača koji postiže 30 golova po sezone, nema stotinu igrača na svijetu koji ga mogu zamijeniti i koji mogu postići 30 golova u sezoni na ovoj razini."

Nogometni menadžer - Postani menadžer u ovoj besplatnoj nogometnoj igri


Wenger tvrdi kako je njegov cilj i dalje osvojiti Premier ligu, što mu nije uspjelo još od 2004. godine. Međutim, prihvaća činjenicu kako je to teško, s obzirom da Arsenal više ne može financijski pratiti klubove poput Manchester Citya, Chelsea ili Manchester Uniteda.

"Naš cilj je uvijek osvajanje naslova prvaka. Ako to ne ostvarite, ljudi su razočarani, a ja sam prvi među njima koji je razočaran. Sada smo već financijski u boljoj poziciji, ali suočavamo se s protivnicima koji nemaju nikakvih ograničenja u svojim sredstvima. Stoga, bez obzira na to imate li stadion sa 120.000 mjesta, ako neki klubovi imaju neograničen izvor novca, i dalje ćete imati isti problem. Priroda ovog posla se promijenila, jer je natjecanje na financijskom planu postalo značajnije. Ali mi uvijek napravimo najbolji posao što možemo s novcem koji imamo. Naš klub se vodi na dobar način, na čvrstim smo temeljima i naravno da ljudi od nas očekuju pobjede."

Iako Wenger priznaje kako su neki drugi klubovi u prednosti, on vjeruje kako UEFA-in financijski fair-play već počinje davati svoje prve rezultate.

"Neki klubovi koji su ranije trošili puno novca sad već počinju brinuti o pravilima. Naš klub je vođen na vrlo odgovoran način, jer svake godine stvaramo profit, a to je ono s čim se većina klubova u Europi trenutno muči. Svi se klubovi muče. Mi smo se našli u situaciji u kakvoj je Njemačka kao država unutar Europe. Vjerujem da će društvo natjerati nogometne klubove da se počnu ponašati razumnije. Ne možete zamisliti da s jedne strane standardi života padaju, dok se oni u nogometu podižu. To ne ide jedno s drugim."