Menadžer engleskog premierligaša Liverpoola Brendan Rodgers vjeruje kako je njegova momčad na pravom putu da se već od sljedeće sezone ponovno natječe u Ligi prvaka.


Rodgers je rekao kako je prošlotjedni poraz od vodećeg Arsenala, kad su veći dio utakmice bili u podređenom položaju, nije ni na koji način utjecao na ostvarenje zacrtanog cilja, a to je plasman među prve četiri momčadi u ligi na kraju sezone.

Nakon deset utakmice, što je po Rodgersu trenutak kad se može donijeti prva procjena o obavljenom poslu, njegova momčad drži treće mjesto na ljestvici Premier lige i ima dvadeset bodova, jednako kao i drugoplasirani Chelsea.

Rodgers je svjestan kako bi njegovu momčad zadržavanje takvog bodovnog učinka do kraja sezone odvelo u Ligu prvaka po prvi put nakon 2009. godine, s obzirom da je u protekle tri sezone za takav uspjeh bio potreban i nešto manji broj bodova.

"Ako pogledate gdje smo sada, imamo u prosjeku dva osvojena boda po utakmici i voljeli bismo misliti da bi nas takav prosjek odveo u Ligu prvaka. Ako danas osvojimo tri nova boda, za što ćemo se naporno boriti, to bi nas odvelo i iznad tog prosjeka. Mi svaku utakmicu tretiramo s jednakom važnošću na putu do našeg cilja ove sezone. Samo moramo ostati koncentrirani i fokusirani. Izgradili smo platformu ove godine, ali moramo nastaviti ići prema naprijed ili to ništa neće značiti." rekao je Rodgers.

Rodgers priznaje kako je poraz od Arsenala, momčadi koja trenutno igra svoj najbolji nogomet u posljednjih nekoliko godina, pokazao gdje se nejgova momčad mora pojačati ukoliko želi zadržati konstantnost, posebice u velikim utakmicama.


"Nakon što sam dva puta proanalizirao utakmicu, mislim da su oni imali bolju kontrolu igre od nas. To je nešto što je dio našeg identiteta koji želimo popraviti. Ali što se tiče prilika za golove, mogli smo iz te utakmice nešto i izvući. To uvijek daje veliku nadu. Mi nismo odigrali svoj maksimum, ali ipak smo mogli izvući neke pozitivne stvari iz te utakmice. Samo želimo rasti i napredovati u svim aspektima. To je nešto na čemu ćemo nastaviti raditi." dodao je Rodgers.

Ono što će Liverpoolu sigurno pomoći prebroditi poraz od Liverpoola jeste povratak playmakera Philippea Coutinha, koji je igrao drugo poluvrijeme na Emiratesu nakon više od šest tjedana izvan terena zbog ozljede i operacije ramena.

Desni bek Glenn Johnson se u potpunosti oporavio nakon problema sa zdravljem koji su ga natjerali da preskoči utakmicu protiv Liverpoola, dok je Steven Gerrard trenirao ovaj tjedan nakon ozljede kuka, koja mu je stvarala probleme u toj utakmici.