Utakmica između četvrtoplasiranog Liverpoola i vodećeg Arsenala trebala je biti derbi 25. kola engleske Premier lige, ali momčad Arsena Wengera pokazala se laganim zalogajem za igrače Brendana Rodgersa, koji su sve dileme oko pobjednika riješili u prvih dvadeset minuta.

Liverpool je poveo već u prvoj minuti golom Martina Skrtela na ubačaj Stevena Gerrarda, a isti dvojac zaslužan je i za drugi gol devet minuta kasnije. U 17. minuti Raheem Sterling je povisio na 3:0, a Daniel Sturridge tri minute kasnije i četvrti je put zatresao mrežu gostiju.

Nogometni menadžer - Postani menadžer u ovoj besplatnoj nogometnoj igri

Mogao je Liverpool u tom razdoblju do još tri gola, ali Sterling je u situaciji jedan na jedan promašio gol, a Suarez je volejem s dvadesetak metara zatresao vratnicu, nakon čega se lopta odbila na nogu Kolo Toureu, koji promašuje prazan gol.

Nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu Raheem Sterling postiže svoj drugi i Liverpoolov peti gol, a sve što je Arsenal uspio napraviti jeste počasni gol Mikela Artete iz jedanaesterca u 69. minuti, nakon što je Steven Gerrard u svom šesnaestercu srušio Alex Oxlade-Chamberlaina.