Wigan nema šanse plasirati se u finale FA kupa, ako je vjerovati napadaču Arsenala Lukasu Podolskom. Dvije se momčadi sutra u 18 sati i sedam minuta sastaju na Wembleyu u prvom polufinalu ovog natjecanja, dok se u drugom polufinalu sastaju Hull i Sheffield United.
Momčad Arsena Wengera ima dobru priliku nakon dugih godina čekanja osvojiti jedan trofej, budući da nijedan od protivnika nema ni izbliza kvalitetnu momčad kao francuski trener, no iz Wigana najavljuju žestoku borbu, nakon što su već iz natjecanja izbacili premierligaše Manchester City, Crystal Palace i Cardiff.
"Sada imamo priliku osvojiti FA kup i vidjet ćemo što možemo sutra napraviti - a mogu vam obećati da ćemo dati sve od sebe kako bismo se plasirali u finale. Svi misle da je Wigan mali klub ili da će Arsenal s lakoćom upisati pobjedu. Ovo je jedna od najvećih utakmica za Wigan posljednjih godina, tako da neće biti lako. Ali mislim da smo dovoljno snažni, igramo u Londonu, tako da je to gotovo domaća utakmica za nas. Mislim da će atmosfera biti sjajna i to će biti moja prva utakmica na Wembleyu. Ako budemo igrali s pravim duhom, borbeno i svoju igru, onda oni neće imati šanse protiv nas." rekao je Podolski.
Nogometni menadžer - Postani menadžer u ovoj besplatnoj nogometnoj igri
A menadžer Arsenla Uwe Rösler najavljuje kako će njegova momčad pokušati ponoviti taktiku Evertona iz nedavnog susreta s Arsenalom. Everton je Wengerovu momčad potukao do nogu u premierligaškoj utakmici proteklog vikenda, a momčad s Goodisona je do pobjede predvodio upravo bivši menadžer Wigana, Roberto Martinez.
Rösler je već u nekoliko navrata pohvalio Martineza za posao koji je prije njega odradio u Wiganu, te dodaje: "Sviđa mi se način na koji Roberto radi. Imali smo večeru nedugo nakon što sam ja došao ovdje. On je jako prijateljski raspoložen, od velike pomoći. Volim upiti što je moguće više informacija, a on je jedan od vrhunskih menadžera. Puno sam proučavao njegov rad i nisam bio iznenađen taktikom kojom je stvorio probleme Arsenu Wengeru. Bio sam impresioniran time koliko je Everton bio dobar na početku bez lopte u svom posjedu - lomili su njihov ritam, zatvarali im prostor, brzo kretali u kontranapade. Bio sam impresioniran i njihovom disciplinom i oni su za sve to nagrađeni."