Kapetan Liverpoola Steven Gerrard vjeruje kako bi sljedeći mjesec mogao biti najveći u njegovoj karijeri, jer se nada kako će biti u prilici podići svoj, ali i Liverpoolov, prvi trofej namijenjen osvajaču engleske Premier lige.

Liverpool je napravio veliki korak prema osvajanju prvog naslova prvaka Engleske nakon 1990. godine pobjedom protiv Manchester Citya u dramatičnoj utakmici odigranoj na Anfieldu u nedjelju. Philippe Coutinho je zabio pobjednički gol za domaćine nakon što su gosti početkom drugog dijela golom Davida Silve i autogolom Glenna Johnsona neutralizirali prednost domaćina ostvarenu golovima Sterlinga i Škrtela u prvom poluvremenu.

Veznjak domaćih Jordan Henderson je u sudačkoj nadoknadi dobio crveni karton, ali Liverpool je zadržao pobjedu koja ih je ostavila s dva boda prednosti ispred drugoplasiranog Chelsea i sedam više od trećeplasiranog Manchester Citya, koji ima i dvije utakmice manje.

Nogometni menadžer - Postani menadžer u ovoj besplatnoj nogometnoj igri

Kapetan Redsa je poručio kako će dati sve od sebe u preostale četiri utakmice do kraja sezone ne bi li konačno sa svojim navijačima proslavio naslov prvaka koji čekaju već 24 godine, te tako uveličao zbirku trofeja koje krase Liga prvaka i Kup UEFA, te dva FA kupa i tri Liga kupa.

"Mislim da je ovo bila naša najbolja utakmica u cijeloj sezoni. Prvih 30-35 minuta, pomislio sam kako smo pomeli s terena takozvanu najbolju momčad lige. A moglo je biti i tri ili četiri gola razlike. Ne mislim da je prednost od 2:0 ikad dovoljna protiv vrhunskih momčadi u ovoj ligi. Ali, najvažnije je da smo obavili posao, bez obzira kako.

Uživam u ovome, sjajno je igrati pored toliko vrhunskih igrača. Putovanje koje sam imao svih ovih godina je bilo puno uspona i padova. U ovom trenutku, doista uživam u svakoj minuti. Osjećam se kao da mi je ponovno 21 godina igrajući pored ovih vrhunskih igrača. Ovo će vjerojatno biti najvećih mjesec dana u mojoj karijeri. Dat ću svoj maksimum." rekao je Gerrard za službenu stranicu Liverpoola.