Utakmicom Burnleya i Chelsea, u kojoj je jedan od glavnih kandidata za naslov prvaka ove sezone slavio protiv novog premierligaša rezultatom 3:1, kompletirano je prvo kolo engleske Premier lige.

Ponadali su se domaći navijači da bi njihova momčad mogla i do velikog iznenađenja kad je Scott Arfield snažnim udarcem s petnaestak metara u 14. minuti savladao Courtoisa, koji je dobio prednost u odnosu na Petra Cecha, ali već tri minute kasnije novi napadač Chelsea Diego Costa je poravnao na 1:1.

Četiri minute kasnije nakon sjajne akcije Hazarda i Ivanovića, te još bolje asistencije Cesca Fabregasa, goste je u vodstvo doveo Andre Schürrle. Nakon toga je samo bilo pitanje koliko će lopti završiti u mreži domaće momčadi, ali pokazalo se da je konačnih 3:1 postavljeno već u 34. minuti, kad je Branislav Ivanović zabio svoj prvi gol u novoj sezoni.

U drugom poluvremenu promjena nije bilo, Chelsea je rutinski čuvao prednost, a domaći nisu pokazali previše, pa će prve bodove ipak morati tražiti protiv neke slabije momčadi.