Niz vrlo zanimljivih utakmica i rezultata donio je večerašnji program 21. kola engleske Premier lige, a među njima se posebno istaknuo dvoboj Liverpoola i Arsenala, koji su po vrlo jakoj kiši na Anfieldu podijelili bodove odigravši neriješeno, 3:3.

Već u prvih 25. minuta vidjeli smo četiri gola. Domaći su dva puta vodili golovima Roberta Firmina, a gosti su izjednačavali preko Ramseya i Girouda. Arsenal je prvi put do vodstva stigao golom Girouda u 55. minuti i činilo se kako će odnijeti sva tri boda, ali u 90. minuti domaći su ipak spasili bod golom Allena.

Leicester i dalje u stopu prati Arsenal. Večeras su upisali novu veliku pobjedu, i to na gostovanju kod Tottenhama. U 83. minuti susreta strijelac pobjedničkog gola bio je stoper Robert Huth.

Everton je izdržao napade Manchester Citya na Etihadu, pa je Pellegrinijeva momčad sada na minus tri u odnosu na Arsenal i Leicester.

Chelsea je još jednom kiksao na domaćem terenu. Ovog puta bod sa Stamford Bridgea odnio je West Bromwich Albion.

Vrlo važnu pobjedu u borbi za opstanak upisao je Sunderland na gostovanju kod Swansea, čiju je mrežu tri puta tresao Jermain Defoe, dok su domaće pobjede upisali Stoke protiv Norwicha i Southampton protiv Watforda.