Vratar Manchester Uniteda David De Gea kaže kako se ne može zamisliti u dresu nekog drugog kluba, dok se priprema za dvoboj Lige prvaka protiv kluba u kojemu je započeo karijeru, Atletico Madrida. Njegov ugovor s Unitedom istječe na ljeto sljedeće godine, uz opciju produljenja za dodatnih godinu dana.

Tridesetjednogodišnji vratar će se u srijedu po prvi put sučeliti svom prvom klubu od odlaska iz Madrida davne 2011. godine. U rodnom gradu mogao bi ga dočekati neugodan prijem, s obzirom da je 2015. godine bio nadomak potpisa s Realom.

"Sviđa mi se činjenica da sam rođen u Madridu, ali na kraju krajeva, to je samo grad. Sada se osjećam kao da sam iz Manchestera. Tamo gdje se osjećate voljeno, osjećate se kao doma. Ovdje sam već dugi niz godina i iako se u svijetu nogometa svašta može dogoditi, iskreno ne vidim se u dresu nekog drugog kluba. Naravno, u srijedu igram protiv kluba koji mi je dao priliku da postanem ono što sam danas, ali i ovo je samo jedna utakmica u nizu. Svi žele odigrati dobro, svi žele pobijediti, ovo je ipak Liga prvaka. Jasno, želim Atleticu sve najbolje, ali ne znam je li dobro ili ne to što igramo protiv njih. Svi tamo idemo sa željom da pobijedimo, posebno ja." rekao je De Gea.

De Gea je od dolaska iz Atletica u dresu Manchester Uniteda upisao 473 nastupa i na najboljem je putu da po četvrti put osvoji nagradu za klupskog igrača sezone. Ove sezone je zasjao nakon nekoliko loših izvedbi u proteklim godinama, na što je vjerojatno utjecala i ozbiljna konkurencija u vidu Deana Hendersona. Pokazao je mentalnu snagu koja mu je pomogla da zasja u Atleticu već kao tinejdžer.

"U tom trenutku sam bio treći vratar (iza Sergia Asenja i Roberta). Uvijek sam vjerovao u sebe. Puno sam trenirao i jednostavno pokušavao dokazati: 'Ja sam ovdje, možda sam mlad, ali sam dovoljno dobar'. Pokušavao sam davati svoj maksimum, a onda se na moju sreću, a svoju nesreću, Roberto ozlijedio i dobio sam priliku pokazati kako sam dovoljno dobar. Kad je Quique Sanchez Flores došao na mjesto trenera, momčad se promijenila. Pobjeđivali smo utakmicu za utakmicom, a u trenutku kad smo i Asenjo i ja bili na raspolaganju on je birao mene. Igrao sam gotovo svaku utakmicu. Plasirali smo se u finale Europa lige i osvojili je. Plasirali smo se i u finale Kupa Kralja, gdje smo izgubili, a onda smo osvojili Europski superkup protiv sjajne momčadi Intera." rekao je De Gea za UEFA.com.