Sjevernolondonski derbi izmeðu Arsenala i Tottenhama pripao je domacoj momcadi, koja je na kraju uvjerljivo slavila, iako su Spursi u 34. minuti imali prednost od 2:0.

Utakmica je pocela odlicno za goste, koji su poveli golom Louisa Sahe u 4. minuti, a pola sata kasnije bivši Topnik Emmanuel Adebayor je udvostrucio njihovu prednost golom sa bijele tocke, nakon što je srušen Gareth Bale.

Da su gosti na odmor otišli s tom prednošcu, utakmica bi se vjerojatno razvila drugacije, ali u završnici prvog poluvremena domaci su preko Sagne u 40. i Van Persiea u 43. minuti došli do izjednacenja i dodatnog samopouzdanja za nastavak susreta.

U drugom poluvremenu domaca je momcad u potpunosti dominirala i vec u 53. minuti došla do prednosti od 3:2 golom Rosickog, a pobjedu je sa dva brza gola u 65. i 68. minuti zapecatio Theo Walcott.

Zanimljivo je bilo i u dvoboju Norwicha i Manchester Uniteda, koji je na kraju ipak pripao favoriziranim gostima.

Takav ishod najavio je vec na pocetku utakmice Paul Scholes, koji je u semoj minuti doveo goste u vodstvo, a taj je rezultat bio aktualan sve do 84. minute, kad je izjednacio Holt.

Ipak, gosti golom Ryana Giggsa u svom 900. nastupu u samoj završnici utakmice dolaze do vrlo važih bodova u borbi s gradskim rivalom Cityem za naslov prvaka.