Drugi UEFA-in 'tjedan nogometa' u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. godine započeo je iznenađenjem - pobjedom Slovačke u Žilini protiv aktuelnog europskog prvaka Španjolske u grupi C.
Slovaci su poveli golom Kucke, koji je snažno pucao po sredini gola nakon slobodnog udarca u 17. minuti, a loše je reagirao Iker Casillas, koji je prije toga imao i jednu odličnu obranu. Gosti su se dugo mučili ne bi li došli do izjednačenja, koje je stiglo u 83. minuti preko rezerviste Alcacera, koji je vjerojatno loptu primio u zaleđu, ali samo četiri minute kasnije Miroslav Stoch je donio pobjedu domaćima.
U istoj skupini je i Luksemburg bio vrlo blizu velikog iznenađenja na gostovanju u Makedoniji, ali domaći su ipak stigli do pobjede golom Abdurahimija u sudačkoj nadoknadi, dok su Ukrajinci upisali pobjedu na gostovanju kod Bjelorusije i tako donekle ispravili kiks iz prvog kola, kad su na svom terenu poraženi od Slovačke.
U okviru grupe E, Engleska je rutinski odradila posao u San Marinu, dok su minimalne domaće pobjede upisali Litva protiv Estonije i Slovenija protiv Švicarske.
Večeras su igrane i utakmice u grupi G, u kojoj su derbi bez pobjednika odigrale Švedska i Rusija, remijem je završio i susret Lihtenštajna i Crne Gore, dok je Austrija slavila u gostima kod Moldavije.
Nogometni menadžer - Postani menadžer u ovoj besplatnoj nogometnoj igri
GRUPA C
Bjelorusija - Ukrajina 0:2, Makedonija - Luksemburg 3:2, Slovačka - Španjolska 2:1
GRUPA E
Engleska - San Marino 5:0, Litva - Estonija 1:0, Slovenija - Švicarska
GRUPA G
Lihtenštajn - Crna Gora 0:0, Moldavija - Austrija 1:2, Švedska - Rusija 1:1




