U 71. minuti prijateljske utakmice između Brazila i Čilea na Emirates stadionu u Londonu, Roberto Firmino je bio na sredini terena kad je lopta otišla prema desnom beku Danilu, a on primijetio rupu u obrani protivnika, sjurio se prema šesnaestercu, primio ubačaj, zaobišao vratara i zabio u praznu mrežu za jedini gol na utakmici.
To je slika koju su navijači njemačkog prvoligaša Hoffenheima vrlo često viđali otkako je ovaj dvadesettrogodišnji nogometaš u siječnju 2011. godine stigao iz Figuirensea u njihov klub. Čini se kako je Firmino na najboljem putu da svoj talent sve češće pokazuje i širim navijačkim masama, jer bi mogao postati važan dio nove brazilske reprezentacije.
Koliko god impresivne Firminove igre u četiri bundesligaške godine bile, veliki dio zasluga za to što je dobio priliku u Seleacau leže u razočaravajućem nastupu ove reprezentacije na Svjetskom prvenstvu 2014. na domaćem terenu, a posebno u činjenici da ni na tom natjecanju, kao ni nekoliko ranijih godina, nisu imali napadača koji bi svojim kvalitetama bio dostojan nositi dres koji su nekada nosili napadači poput Ronalda ili Bebeta.
Nakon Svjetskog prvenstva, priliku da vrati ponos najvećoj nogometnoj naciji na svijetu dobio je Dunga, a s njegovim povratkom na klupu Selecaa svoju je priliku dobio i Firmino. Prvi poziv u reprezentaciju dobio je u studenom prošle godine, kad su zapravo počele i Dungine pripreme za Copa Americu, koja se igra ovog ljeta.
Nogometni menadžer - Postani menadžer u ovoj besplatnoj nogometnoj igri
"Dugo sam analizirao Firmina. On je polako uvođen u momčad i to mu je pomoglo. On ima veliku želju za postizanjem golova." rekao je Dunga nakon posljednje pobjede Brazila.
Firmino je bio strijelac pobjedničkog gola i u susretu protiv Austrije (2:1) 18. studenog 2014. godine sjajnim udarcem izvan šesnaesterca, nakon kojeg je lopta odsjela u rašljama. Nakon toga je sjajnom loptom asistirao Oscaru za 1:1 u susretu protiv Francuske prošlog tjedna, koji je završio pobjedom Brazila rezultatom 3:1, da bi ponovno zasjeo na nedjeljne naslovnice golom protiv Čilea u subotu za osmu uzastopnu pobjedu Brazila.
Četiri utakmice - dva gola i dvije asistencije - sasvim sigurno ne loš početak reprezentativne karijere u najtrofejnijoj svjetskoj reprezentaciji.
"On je povučen momak privatno, ali je jako glasan na terenu. Veliki igrači dolaze na scenu u teškim situacijama poput ove, a ovo je već drugi put da je on postigao pobjednički gol. To pokazuje da je on zvijezda koja će zasjati jako." kaže kapetan brazilske reprezentacije Thiago Silva.
Ipak, Firmino čvrsto stoji nogama na zemlji: "Nadam da se ću se češće vraćati u reprezentaciju, nakon što sam ostavio dobar dojam u dresu Brazila. Momčad zaslužuje pohvale za svoj stav. Svi zaslužuju priznanje za uloženi trud. Gdje god da igram, u sredini ili u napadu, uvijek dajem svoj maksimum."
Upravo je takav stav igrača iz Maceia doveo na put da postane standardan član reprezentacije uz Silvu, Neymara i ostale, iako je svjestan da prije svega mora nastaviti dobro igrati u klubu: "Ja sam mlad igrač i moram pronaći svoje mjesto u reprezentaciji. Nadam se da ću imati priliku to napraviti. Moram nastaviti igrati dobro za Hoffenheim i onda moje šanse za ponovni poziv u reprezentaciju neće biti loše. Sve počinje s Hoffenheimom, a onda slijedi nadgradnja."
{adselite}




