Jedan od favorita za osvajanje prvenstva, Portugal, stigao je do polufinala bez pobjede u regularnih 90 minuta u pet odigranih utakmica, ali i dalje je favorit za finale protiv Walesa, koji je prošao tešku grupu, a u četvrtfinalu uvjerljivo pobijedio favoriziranu Belgiju.
Za Wales je ovo, jasno, prvo polufinale na velikim natjecanjima, dok je Portugal igrao u polufinalima četiri puta i sva četiri puta prošao dalje.
Pobjednik će u finalu igrati protiv boljeg iz sutrašnjeg dvoboja Francuske i Njemačke.
"Mi smo odgovorni za ispisivanje vlastite povijesti. Povijest i tradicija je važna za ljude i države, a to nam pomaže ovdje, ali mi sada pišemo svoje vlastito poglavlje. Ovo je gigantski korak prema našem cilju protiv nevjerojatno snažnog protivnika. Bit će komplicirano, ali mi imamo talent za pobijediti.
Ovo nije dvoboj Cristiana Ronalda i Garetha Balea. Sve četiri momčadi u polufinalu i svaki igrač imaju isti cilj. Wales je vrlo dobra momčad, tehnički nadarena. Naučio sam puno toga od mog nekadašnjeg trenera Jimmya Hagana i engleska škola nogometa mi je bila vrlo značajna u razvoju. Wales je vrlo dobar u tome.
Wales je do sada imao sjajan turnir. Prošli su kroz tešku grupu i pobijdeili Belgiju, najbolje rangiranu momčad u Europi, rezultatom 3:1. Jako cijenim Chrisa Colemana, razgovarali smo jednom ili dva puta dok sam bio u Grčkoj. Razumijem zašto on govori da smo mi favoriti. Kladim se da to ipak ne govori svojim igračima." rekao je portugalski izbornik Fernando Santos.
Nogometni menadžer - Postani menadžer u ovoj besplatnoj nogometnoj igri
"Mi vjerujemo jedni u druge. Portugal dobro zna što znači polufinale, a name ne smeta to što smo autsajderi. Najvažnije je da moji igrači znaju da mogu vjerovati jedan u drugoga. Taj identitet se osjeti na terenu.
Ja prije EURA nisam ni razmišljao o polufinalu. Kad sam razmišljao o turniru i gledao grupu u kojoj smo bili, mislio sam da smo sposobni proći dalje. Znam da se u nogometu svašta može dogoditi, ali ako budemo pravi, mislio sam, možemo proći grupu.
Svi imaju dobar momčadski duh u onim lijepim trenucima kad pobjeđuju, ali naš momčadski duh je rođen u mračnim danima kad stvari nisu bile tako ružičaste. Čak i ako ste najbolji trener na svijetu, ako nemate prave igrače koji mogu istrčati na teren i napraviti ono što se od njih traži, onda je sve uzalud. Ja imam sreće." izjavio je izborik Walesa Chris Coleman.
Vjerojatni sastavi:
Portugal: Rui Patrício; Cédric, Fonte, Ricardo Carvalho, Guerreiro; Danilo, João Mário, Adrien Silva, Sanches; Nani, Ronaldo.
Wales: Hennessey; Chester, Ashley Williams, Collins; Gunter, Allen, Ledley, Jonathan Williams, Taylor; Bale, Robson-Kanu.




