EuroNogomet, nogometni magazin

Francuska protiv Španjolske u finalu Lige Nacija

U nedjeljnom finalu UEFA-ine Lige Nacija, koje će se u nedjelju 10. listopada odigrati na milanskom San Siru, sastat će se reprezentacije Španjolske i Francuske, koja je u drugom polufinalu rezultatom 3:2 pobijedila Belgiju.

Prvo poluvrijeme drugog polufinalnog dvoboja, odigranog u Torinu, pripalo je gotovo u potpunosti Belgijancima, koji su zahvaljujući golovima Carrasca i De Bruynea u završnici stigli do velike prednosti od 2:0, s kojom su i otišli na odmor.

Ipak, Francuska je u drugom poluvremenu zaigrala puno bolje te golovima Benzeme u 62. minuti i Mbappea s bijele točke sedam minuta kasnije stigla do izjednačenja.

Činilo se, unatoč velikoj nadmoći Francuza, da će Belgijanci do gola i pobjede u samoj završnici utakmice, ali pogodak Lukakua je poništen zbog zaleđa, a samo četiri minute kasnije, u prvoj minuti sudačke nadoknade, Lucas Hernandez je zabio za pobjedu Francuza.

Finalna utakmica na rasporedu je u nedjelju u 20:45, dok se utakmica za treće mjesto između Italije i Belgije igra istog dana u 15:00 sati u Torinu.