Engleski prvak Manchester United danas je u svoje redove doveo trece ovoljetno pojacanje, vratara mlade španjolske reprezentacije Davida De Geu, koji je stigao iz madridskog Atletica i potpisao ugovor na pet godina.

Madridskom klubu je pripala odšteta od oko 21 milijun eura.

"Jako sam ponosan i jedva cekam da pocnem igrati ovdje. Kada klub velicine Manchester Uniteda doðe po vas, onda je jasno da morate biti jako sretni. Njihov interes sam shvatio kao dodatnu motivaciju da radim još napornije. Velika je privilegija biti dio kluba kakav je Manchester United i želim dati sve od sebe i pokazati za što sam sposoban." rekao je De Gea.

Nogometni Menadžer - Postani menadžer u ovoj besplatnoj nogometnoj igri!Iako ima tek 20 godina, De Gea je vec dvije protekle sezone bio standardni clan pocetne postave Atletica, za koji je odigrao 57 prvenstvenih utakmica.

Sa Atleticom je 2010. godine osvojio prvo izdanje Europa lige, a sa mladom španjolskom reprezentacijom je prije nekoliko dana izborio naslov prvaka Europe.