Legendarni bivši napadač madridskog Reala i španjolske reprezentacije Raul objavio je danas kako sljedećeg mjeseca odlazi u igračku mirovinu, nakon što završi tekuću sezonu u dresu New York Cosmosa.
Tridesetosmogodišnji napadač je u New York Cosmos, klub koji igra u drugoj američkoj ligi, NASL, stigao u prosincu prošle godine, a nakon samo jedne sezone odlučio je okončati karijeru.
"Kad sam u prosincu potpisao za New York Cosmos, rekao sam da ću procijeniti kako se osjećam pred kraj ove godine i odlučiti hoću li nastaviti igrati. Moja odluka je odlazak u mirovinu na kraju ove sezone. U potpunosti sam fokusiran na to da sezonu završim na pravi način i pomognem Nwe York Cosmosu da osvoji NASL prvenstvo. U sljedećim mjesecima ću odlučiti o sljedećem koraku o svojoj karijeri.
Igranje nogometa je bilo dio mog života tako dugo, te mi odluku o odlasku u mirovinu nije bilo lako donijeti, ali vjerujem da je ovo pravi trenutak. Zahvalan sam svima koji su me podržavali tijekom moje karijere i veselim se igranju posljednjih utakmica u dresu New York Cosmosa u sljedećih nekoliko tjedana." rekao je Raul.
Nogometni menadžer - Postani menadžer u ovoj besplatnoj nogometnoj igri
Raul je karijeru započeo u madridskom Realu, u čijim je redovima proveo šesnaest godina, osvojivši tijekom tog razdoblja šest naslova prvaka Španjolske i tri naslova prvaka Europe. Nakon toga je bio član Schalkea i katarskog Al-Sadda, a za španjolsku reprezentaciju je odigrao 102 utakmice i postigao 44 gola.