Nakon što je u 117. minuti utakmice finala svjetskog prvenstva protiv Nizozemske postigao pobjednicki gol, Andres Iniesta je iskoristio priliku da možda najvažniji gol u svojoj karijeri posveti Daniu Jorqeu, nogometašu Espanyola, koji je preminuo od srcanog udara prije godinu dana.

Pred televizijskim auditorijem od preko 750 milijuna ljudi Iniesta je pokazao majicu na kojoj je bila poruka "Dani Jarque siempre con nosotros" odnosno: "Dani Jarque zauvijek sa nama".

Branic Espanyola je pretrpio srcani udar prije jedne pripremne utakmice u Italiji 2009. godine. On nikada nije na klupskom planu igrao zajedno sa Iniestom, ali su bili u istoj generaciji u mlaðim španjolskim reprezentacijama.

Iniesta je za svoju gestu zaradio žuti karton, ali sigurno mu nece biti žao, jer je to bila prava prilika i pravi nacin da se oda pocast preminulom prijatelju.